Projekt volného šíření online meteorologických a obrazových informací.
14.12.2018 . 21.13 hod.
Záchrana dat z havarovaných disků.

Krkonoše - pohled z Kamence

Krkonoše - pohled z Kamence

Informace o stanici

Měření a kamery ze západních Krkonoš a jejich podhůří za posledních 48 hodin. Obnova stránky po 4 minutách.

Obrázek níže ukazuje online záběr panoramatu Kokrháče a Lysé hory, fotografovaný od horní stanice vleku z Jablonečku na Kamenec, pob1íž Vysokého nad Jizerou. Poklepnutím na něj ho dostanete ve větším formátu. Sdruženi hydronet.cz má řadu dalších stanic a kamer v blízkém okolí Kamence. Snímek z vrcholu Lysé hory je zde, stanice na Vrbatově boudě má svoji stránku tady, máme kamery na Čertáku, v Rejdicích a na Jizerce. Osou teto krajiny je řeka Jizera, podivejte se online do jejího údoli a koryta v Kořenově, asi 7 km severně od Kamence.
Novinka! prosinec 2009. Nové zoomovací kamery Kokrháč / Galerie a Jabloneček / Galerie. Více informací zde.

Můžete se také podívat, pro srovnání resp. za účelem krátkodobé predikce počasí, na galerii protilehle kamery, snimajici na Lysé hore pohled ke Kamenci a dale do podhuri. Viz take dalsi nase stanice v blizkých Rejdicich¨ a na Jizerce. Podivejte se pro srovnani i na řeku Jizeru do nedalekého (10 km) podhůří, do Železného Brodu. Informaci o počasí ve Vysokém nad Jizerou najdete zde. Předpoved pocasi pro region je na tomto meteogramu.
Dnešní obrázkovou historii kamery Kamence najdete na stránce Denní galerie Kamence. Poklepnutím na zmenšené obrázky dostanete záběr v nejlepším rozlišení. Starší galerie (nez 8 dní) pro nedostatek místa nevystavujeme. Ze cca půl milionu snímků udělaných od srpna 2004 starou kamerou však mnohé snímky stojí za prohlédnutí i po čase. Viz například impozantní podvečerní osvětlení hřebene Kokrháče ze dne 27.listopadu 2005 kolem čtvrté hodiny (15.00 UTC) odpoledne, kdy těsně před svým západem vysvitlo na pár minut slunce a, b. Nebo letni snimek s pasoucimi se kravami, či 5 let starý pohled na altokumulus tamtéz a, b.

 Uváděná data a fotografie a jejich včasné objevení se na internetu, fungování resp. i budoucí existence stanic a spojení z nich apod. jsou bez jakékoliv záruky. Jde o experimentální měření a fotografování, konaná na vlastní náklady členů sdružení Hydronet.cz. Umístění měřidel není vždy úplně standardní, typická chyba adjustace teploměrů by ale neměla převýšit 0.1 stupně. Uvítáme jakékoliv reakce a náměty na na�í diskusní stránce.


Administrace